כשהיא מגיעה ממעמקי המקום האחרון בליגה ובלי שער כבר ארבע וחצי שעות, הפועל תל-אביב אירחה הערב (ש') באצטדיון המושבה לעיני 6,500 צופים את הפועל קריית שמונה, למשחק במסגרת המחזור הרביעי בליגת העל שנגמר בתוצאה המשוגעת 3:3 (להפועל: אלטמן 36', שוינפלד 40' ושובשיץ 44' ; לק"ש: סימיץ עצמי 11', אסקיאל 67' ואזולאי 73').

מילים טובות: הבליץ' בהתקפה האדומה בסיום המחצית השנייה, ששיחרר את כל העצבים בחלק ההתקפי אחרי בצורת השערים.

מקום לדאגה: חוסר היכולת לשמור על יתרון 1-3. מקבוצה שמאמנה הוא לא אחר מאשר אלי גוטמן, אסור שיקרה דבר כזה.

תשומת לב: אוראל דגני לא מצליח להשתלב במרכז ההגנה לצד מרקו סימיץ', כאשר הגול השני רשום על שמו לאחר שלא כיסה מספיק את החלוץ אסקיאל. ולאדי גוטליב הגעגועים.

עצה ידידותית: דולי מנגה שוב קיבל פחות מחצי שעה להוכיח את עצמו על המגרש, והראה שיש לו מה לספק בחלק ההתקפי עם זריזות ומהירות. גוטמן, אולי הגיע הזמן לשחק 4-4-2 ?

סיכומו של עניין: מה עוד צריך בכדי לתת להפועל תל אביב ניצחון בכורה העונה? האדומים, שהשכילו לחזור מפיגור עד כדי יתרון מרשים 1-3 בסיום המחצית הראשונה, נראו בדרך הבטוחה לניצחון הראשון לעונת 2016/17, אך אנמיות מצד השחקנים שהפקירו את המשחק הקבוצתי והירדמות בחלק ההגנתי, גרמו לק"ש לחזור ולגרום להפועל לחפש ניצחון ראשון במקום אחר. השאלה היא עם האדומים, עם כל הצרות המקצועיות והכלכליות, ימצאו את הניצחון הראשון לעונה דווקא במחזור הבא בדרבי חוץ?

בסיום, התייחס מאמן הקבוצה אלי גוטמן למשחק: "זו קבוצה חדשה שלא משחקת הרבה שנים יחד ורואים את זה במהלך המשחק. המשחק הזה מייצג את הפועל תל אביב של השנה. מה לעשות שזה לא עובד ככה בכדורגל. לא יודע להגיד מה לא עובד כרגע".

הרכב הפועל ת"א: הרוש, ורטה, דגני, סימיץ', שיימן, אלטמן (ידין 59'), ניקוליץ', גורבאסוב, שובשיץ' (רייכרט 70'), עזרא, שוינפלד (מנגה 72').

(צילומים: יוסי ציפקיס, וואלה!ספורט).