כשהיא באמצע משחקי טרום העונה ושבועיים לפני פתיחת עונת הכדורסל הישראלי עם טורניר גביע ווינר בנהריה, הפועל תל אביב ערכה הערב (ג') מסיבת עיתונאים בהשתתפות היו"ר רמי כהן, המנהל המקצועי אפי בירנבוים, מאמן הקבוצה שרון אברהמי, עוזר המאמן יוסי בונן וקפטן הקבוצה מתן נאור. קבוצת האוהדים, אשר תחל את עונתה החמישית בליגת העל ותחגוג עשור להיווסדה, מקווה מאוד כי לעומת ארבע השנים האחרונות בהן הקבוצה נשרה ברבע גמר הפלייאוף, תצליח לעשות צעד אחד קדימה אל פיינל פור שלמעשה גם יבטיח השתתפות במפעלים האירופאים בעונה הבאה. לשם כך, הנחיתה הקבוצה ארבעה זרים מוכחים (ריצ'ארד האוול, אדריאן בנקס ואלאנדו טאקר ששיחקו בליגת העל ודרל וויליאמס מפרטיזן בלגרד) וחיזקה את מצבת הישראלים שלה עם תומר גינת, אור לאומי ועודד ברנדווין. אליהם מצטרפים הקפטן נאור, רביב לימונד, תמיר בלאט, צוף בן משה ודניאל איידן.

את מסע"ת פתח יו"ר הקבוצה, רמי כהן: "משנה לשנה רוצים יותר ומכוונים יותר למעלה, זה מגיע לנו ולכל מי שעובד קשה במלאכה, לכל הצוות וחברי ההנהלה, זה בטח מגיע לאוהדים". כהן לא התמהמה והביע את מטרת המועדון לעונה הקרובה: "בנינו השנה קבוצה במטרה אחת ויחידה להגיע לפיינל פור, זה משהו שהיינו לידו בשנים האחרונות, משנה לשנה התקדמנו, אנחנו רוצים לעשות את זה השנה ואנחנו מאמינים ביכולות שלנו לעשות את זה. היה חשוב לנו להראות את נושא הצעירים כי זה משהו שאנחנו נלחמים עבורו במנהלת. חשוב לנו נושא חוק הצעירים כי יש שחקנים בארץ וצריך לתת להם את האפשרות לשחק, חוק צעירים כזה או אחר באיזושהי מתכונת חייב להמשך, ועשינו טעות שהפסקנו אותו". בסיום דבריו, כהן נשאל האם ישנו סיכוי שבירנבוים יחליף את אברהמי בעמדת המאמן ומיהר לסתום את הגולל: "אפי לא יחליף את שרון ולא יאמן בהפועל".

2226955-18(1)

אחרי רמי כהן, דיבר מאמן הקבוצה שרון אברהמי והסביר על בניית הסגל: "המטרות שלנו בקיץ היו ללכת על זרים מוכחים, זרים ששיחקו בארץ, זרים שאנחנו נדע מה נקבל ובקטע הזה הצלחנו להביא שלושה מארבעה זרים שהיו פה כבר, זרים שהם באנקרים, וכמובן שחובת ההוכחה עלינו ועליהם, פחות צפויות הפתעות. חובת ההוכחה על הצעירים להוכיח. אנחנו שמחים מהסגל שבנינו למעט הפציעה של רביב שעוד לא פתח את העונה, מאמין שיהיה כשיר לפתיחת העונה. הצטרף לצוות אפי, מבחינתי זה צעד מאוד חשוב למועדון. אני מאוד גאה להיות פה, להתחיל שנה שלישית כמאמן ראשי של הפועל". אברהמי גם התייחס להתקדמות של הרכז תמיר בלאט: "הכוונה בבניית הקבוצה הייתה כדי לתת לתמיר את המקום שלו. לא הבאנו שני גארדים כדי לעצור את הפריצה שלו. אנחנו מאמינים בו, והוא יגיע להיות שחקן נבחרת בוגרת".

המנהל המקצועי, אפי בירנבוים, דיבר על משמעות תפקידו שלא אוייש מאז מותו של אורי שלף ז"ל וגם השווה את הפועל הנוכחית להפועל בקדנציה הקודמה שלו במועדון: "אנחנו מחפשים המשכיות, המעבר מהנוער לבוגרים זה הדבר הכי קשה בספורט, אבל לראייה הפועל תל אביב עושים את זה בצוה יפהפייה. למדתי בספורט שמה שקורה בשנה שעברה זה היסטוריה ואני לא מתעסק בזה. הוא מנוטרל מהבחינה הספורטיבית אז זה כיף לראות אותו לידי ולהכיר אותו ולראות ממה הוא בנוי, זה הסמל המסחרי של הפועל תל אביב. אני מקווה שהפועל תהנה ממני כמו שאני נהנה בעשייה כאן. זה מועדון מאוד בריא, והייתי כאן במתכונת אחרת".

הקפטן מתן נאור, אשר מתחיל את עונתו העשירית במועדון וייתכן ועונה זו תהיה עונתו האחרונה בקריירה: "מתחיל עוד שנה, אני מאוד גאה ושמח להיות פה. היינו קרובים בשנים הקודמות לפיינל פור ולא הצלחנו להגיע, ובמקום מסוים זה מרגיש לי פספוס. אני רוצה לעשות עוד צעד אחד קדימה עם הקבוצה הזאת".

(צילום: יוסי ציפקיס, וואלה! ספורט).