מאז הפעם הראשונה שלי במבצרינו הביתי, שהיה אי שם כשהייתי בכיתה ב' והתמזל מזלי להתחיל את הרומן שלי עם הקבוצה האדומה בעונת השיא שלה בעונת 1999-2000 מול בני יהודה (ניצחנו משער בבעיטה חופשית של הבוגד שימון גרשון), אבי לימד אותי שזהו הבית: כאן מסביב לטירבונות האדומות-לבנות (התמזל מזלי גם לשבת בצפיפות בטירבונות של שערים 4-5) זהו המקום שבו המועדון עיצב את עצמו, הוא בתור ילד חווה רגעים מאושרים וגם עצובים ושהכי חשוב – בבית שלך היריבות לרוב עושות במכנסיים, הרבה בזכות השחקנים של הדשא ואתה תמיד צריך לדחוף אותם, והרבה יותר מזכותך בעצם היותך אוהד הפועל תל-אביב. ולמעשה כך היה: בלומפילד משמש לרבבות מאוהדי הקבוצה כבית נוסף, משהו שאין שני לו וש-"ביתי הוא מבצרי". לצערי הרב, ההנהלה הנוכחית חושבת שיש שני לו.

in1(6)
לפני שנמשיך בטענות שלי, יש עובדה מוגמרת – אצטדיון בלומפילד היה מאז ומעולם הבית של האדומים, הבית של הפועל תל אביב. לא של מכבי, לא בני יהודה, לא בית"ר שמשון ולא של אף אחת אחרת – בלומפילד הוא אך ורק ביתה של הקבוצה עם הפטיש והמגל. זה התחיל עוד שרק הקימו את הארץ והמקום היה נקרא "באסה" בגלל הביצות שגדלו בסביבת האצטדיון, המשיך עם תרומתם של האחים בלומפילד ב-1963 והמשיך עד היום. פעם אחת לא עזבנו את הבית, אינספור פעמים התנחלו ובאו לנו פולשים הביתה. ועכשיו, הם רוצים להעיף אותנו ואנחנו פשוט מוותרים.
ושאני אומר הם, אני מתכוון לשני גורמים: עיריית תל-אביב יפו בראשות הנוכל חולדאי, והקבוצה שמעבר לכביש עם מיץ' הנדבן. הראשונה רק מחפשת לבזבז כספי ציבור, כאשר עד כה בשש השנים האחרונות הוציאה העיירה עשרות מיליוני שקלים על האצטדיון שרק הוקטן, ועכשיו שהקבוצות הבכירות בעיר מחפשות בית אחר נוכח העובדה שהעלויות באמת גבוהות – היריבה העירונית מתעכבת עם "אצטדיון החלומות" שלהם. אסור שיקרה מצב שבו נרים ידיים על הבית שלנו, ונמצא את ההם משתלטים עליו.
אין ספק, אצטדיון חדש הוא מרגש. העובדה שההנהלה הנוכחית בתוכניתה הגרנדיוזית מתכוונת לבנות לנו בית עם 30 אלף מקומות גורם להתרוממות רוח, בתוספת סטייל שמועות על משקיעים נוספים שיגיעו למועדון (החובות רק מצטברים ומתגלים מחדש) ושחקנים ישראלים בכירים שכבר עושים דרכם לחודרוב (דמארי ונאתכו לא יעזבו כל כך מהר את אירופה). אבל אם רגע נעשה חושבים ונסתכל על עצמינו, על אף העובדה שקהל אוהדינו הוא הכי טוב בארץ, ספק רב אם הפועל תל-אביב תוכל למלא אצטדיון חדש בכ-20 אלף צופים שהקבוצה לא תצליח בפן המקצועי. ראוי לציין כי טוב עשה אבי וולף, יו"ר עמותת "האדומים" שיצא כנגד ההחלטה לעבור לאצטדיון חדש בלי הבהרות לגבי שיפוץ בלומפילד ושאר הקבוצות המשחקות באצטדיון זה.
לנוכח טענות אלו, על ההנהלה הנוכחית לקבוע תנאים למעבר לבית חדש:
א. כל הקבוצות שעושות שימוש באצטדיון יעזבו את בלומפילד, שיהיה מיועד להריסה.
ב. מעבר לבית החדש יותנה אך ורק עם השלמת בנייתו, כאשר עד אז יש להמשיך לשחק במבצרינו הביתי.
אם שתי תנאים אלו לא יתקיימו, על הפועל להישאר בבלומפילד כי אחרי הכל – זהו הבית ואותו לא מחליפים!

in2(3)

צילומים: אלעד ירקון, אדום עולה.