בתחילת כניסתו לתפקיד, הדגיש אייל ברקוביץ את חשיבות הקרבה בין האוהדים לקבוצות הילדים, הנערים והנוער במועדון, וכן את הזדהות שחקני המחלקה עם המסורת. לאחר מינוייהם של יגאל אנטבי ופיני בלילי לתפקידים מקצועיים במחלקה, הוחלט היום (ב') בהפועל, בשיתוף היריבה העירונית מכבי תל אביב, ההתאחדות לכדורגל וחברת היכלי הספורט, לערוך את משחקי הדרבי בנוער ונערים א' באצטדיון בלומפילד ביום שלישי הבא (7.10).

תחילה ישוחק הדרבי של נערים א' בשעה 17:45, ולאחר מכן בשעה 19:45 יעלו שחקני הנוער. בהפועל עמלו זמן רב על גיוס המשאבים הכספיים שיאפשרו את קיום המשחקים בבלומפילד. ברקוביץ' יזם את המהלך, כאשר ספונסר "Playtika" של קבוצת הנוער סייע במימון. יש לציין כי הנהלת בלומפילד באה לקראת האדומים והוזילה באופן משמעותי את העלויות. כ-6,000 כרטיסים יחולקו בחינם, כאשר רק לאחר ישיבה מיוחדת עם המשטרה יוחלט כיצד וכמה כרטיסים יופצו לאוהדי הקבוצות.

משחק הנוער האחרון בבלומפילד: 2000-2001, דרבי, 2:2

חזרנו להיסטוריה (באדיבותו של גל סוקולובסקי) ובדקנו מתי בפעם האחרונה אירח האצטדיון היפואי את קבוצת הנוער. המשחק נערך בשנת 2000, כאשר הפועל פתחה באדום לבן מול מכבי בצהוב כחול. שי אבוטבול כיכב במדי הפועל, במשחק שהסתיים בתיקו 2:2. גליל בן שאנן עמד בין הקורות של האדומים, בעוד גיא חיימוב - ששיחק כשוער מכבי - הציל אותה מהפסד עם הצלה בתוך תוספת הזמן.