עונה לא פשוטה עברה על מחלקת הנוער של הפועל תל-אביב. עונה אשר כבר בתחילתה הבחינו ראשיה בטעויות הרבות וכחלק מכך בהרכבת צוות המאמנים, אשר הובילו להפיכתה של קבוצת הנוער למועמדת בטוחה לירידה לליגה השנייה. לצד הבעיות המקצועיות, גם בהיבט המשמעתי נותרה המחלקה עם סיבות רבות לדאגה: בעיות המשמעת - הן של שחקנים והן של הוריהם - הפכו לעניין שבשגרה במתחם "חודורוב", וחלקן אף לא גררו תגובה מצד אנשי המועדון.

סוגייה עיקרית בו כשלו כאמור במחלקה הוא הרכבת הצוות המקצועי. על סוגיה זו התעכב יו"ר המחלקה, מאיר אורנשטיין, והדגיש כי הוא נושא באחריות על כך. במחלקה ניסו לייחס את הכשלון בנושא לעניין התקציב שלא היה ידוע במהלך העונה, אולם הם שבו והדגישו כי הבחירה נעשתה תוך כדי החלטות שגויות לחלוטין. "כל האחריות על בחירת המאמנים היא שלי ורק שלי", הצהיר אורנשטיין במצגת סיכום העונה. "מדובר בכישלון גדול. גם החלפת מאמן הנוער באמצע השנה (אלי חייט, ג"ח) הייתה בהמלצה שלי ובדיעבד הייתה החלטה מוטעת. כל האחריות בנידון היא שלי".

עוד עולה מעיקרי סיכום העונה כי במחלקה התייחסו לשינוי חיובי באשר למשמעת והסדר בתוך ומחוץ למתחם האימונים, אולם גם כאן יש פער גדול בין הרצוי למצוי. "התחלנו לעשות סדר", הדגישו במחלקה, אולם בפועל מספר עבירות המשמעת של השחקנים הלך והתעצם במהלך העונה. מעבר לכך, הגדילו ועשו מספר הורים של שחקנים במחלקה כאשר התנהגו באלימות פיזית הן ביציע והן על כר הדשא, כאשר חלק מהמעשים זכו להתעלמות מוחלטת מצד ראשי הפועל. "המוטו שלי הוא אפס סבלנות לאלימות מילולית של כל מי שקשור למועדון", הצהיר אורנשטיין, אולם בפועל הוא לא עשה מספיק על מנת למגר את התופעה השלילית שחזרה על עצמה כאמור פעמים מספר במהלך העונה.

עוד בתחילת העונה סימנו במחלקת הנוער מטרה חשובה, שעל פי דעתם הושגה בהצלחה - קשר רציף והדוק עם הקבוצה הבוגרת. במחלקה שיבחו את התנהלותו של רן בן שמעון, שעקב אחר דור העתיד ואף שילב מספר שחקנים מהנוער במהלך העונה. בהמשך לסוגייה המקצועית, במועדון היו מרוצים גם מתפקודו של איתי מרדכי, שכן לפי דבריהם "במשך 15 שנה לא היה בהפועל מנהל מקצועי ברמה שלו, שצריך להישאר לתקופה ארוכה". משפט זה עומד בצל כבד מאוד של זלזול נוכח העובדה כי בעשור האחרון עבדו במחלקת הנוער שני מנהלים מקצועיים ברמה הגבוה ביותר בארץ - אברהם בכר וזאב זלצר, אשר קידמו שחקנים רבים: רמי דואני, ניל אברבנאל, דני בונדר, ביברס נאתכו, ערן זהבי, אריק ינקו, רמזי ספורי ועוד.

במחלקה ניסו לקדם את ההיבט המנטאלי בשלל הקבוצות, כאשר יועץ מיוחד עבד אישית עם שחקנים בכירים לאורך כל העונה. באשר להיבט המקצועי, במועדון ניסו להתוות דרך שכותרתה "ללמד לשחק לעומת ללמד לנצח", כאשר המטרה היא חשיבה למרחק מצד המאמנים והשחקנים. בהפועל ניסו לחזק את הפיקוח והבקרה על תוכניות האימון, שכללו דוחות משחק, פרופיל שחקנים, סיכום סיבוב ותוכניות אימון חודשיות ושבועיות. גם השתלמויות מאמנים נלקחו בחשבון, לצד בניית אקדמיה במקווה ישראל לפי מודל אירופי, כאשר המטרה היא להמשיך במגמה גם בעונה הבאה.

בכל הקשור לשנים הבאות, למחלקת הנוער של הפועל תל-אביב מצפה עבודה מרובה. סוגיית הסקאוטינג תקבל עיסוק משמעותי, בשאיפה לסמן את השחקנים המוכשרים עד גיל 15 ולהחתימם במחלקה. כמו כן בהפועל יפעלו גם לבצע פעמיים בשבוע של אימוני העשרה, במסגרתם יעסקו השחקנים בבנייה גופנית בהתאם לתפקיד. במחלקה רוצים ליצור שיתוף פעולה הדוק יותר עם הבוגרים, שיכלול ייעוץ, הכוונה ושיתוף שחקנים צעירים בסגל על-ידי אייל ברקוביץ' ואסי דומב.

בתוך כך, היבט מרכזי שחייב לעסוק בו הוא סוגיית התקציב. במסיבת העיתונאים בשבוע שעבר טען חיים רמון כי "
קיבלנו מחלקת נוער הרוסה עד היסוד.
גירעון הקבוצה עומד על 21 או 22 מיליון שקל ועוד 4.5 מיליון שקל של מחלקת הנוער". אלא שעל-פי הנתונים שהגיעו לידי אדוםעולה עולה כי המחלקה סיימה את העונה בהפסד של 1,494,320 ש"ח, ולא כפי שציין רמון.

ההכנסות של מחלקת הנוער עמדו על 3,000,000 בשנה החולפת, כאשר המקור העיקרי הוא מבית הספר לכדורגל של המועדון, בו רשומים 300 ילדים אשר שילמו העונה 3,333 ש"ח (999,000 ש"ח). במסגרת הליגה משחקים 250 ילדים אשר הפקידו בתחילת העונה 2,574 ש"ח בקופת המועדון (600,000 - 650,000 בסך הכל). הפועל לא זכתה לסכום כספי מחסויות ופרסום. מחלקת הצפון הכניסה 920,000 ש"ח שמתחברים לסכום ההכנסות הכולל.

מנגד, סך ההוצאות בתום העונה הינו 4,500,00 ש"ח. עיקר הסכום נובע מתשלום שכר הצוות המקצועי ואנשי המנהלה העומד על כ-2,200,000 שקל. נוסף לכך, העלויות הכספיות הכרוכות בהשכרת מתחם "חודורוב" גובות מהאדומים סכום של כ-1,500,000 שקל. מחלקת הצפון מוציאה קצת פחות מ-700,000 שקל, בין היתר על תשלום מאמנים ועלויות כלליות נוספות.

המסקנה העיקרית מהעונה החולפת, כך מעידים במחלקה, מופנת כלפיי שינוי באנשי הצוות המקצועי "אשר אינם מתאימים לפילוסופיית המועדון", להגדרתם. בהפועל צפוי חריש עמוק וריענון הצוות המקצועי על שלל קבוצות הנוער. חלק גדול מהמאמנים ספגו ביקורות קשות עוד במהלך העונה, הן על יכולת ירודה והן על בעיות משמעת בקרב השחקנים. יש לציין כי מחמאות מרובות גורף בימים האחרונים ניב סידי, מאמן קבוצת ילדים ב' של המועדון, שסיימה את העונה כסגנית אלופת העולם עד גיל 13.